www.CaspianOne.ir فروشگاه کاسپین 1

عرضه کننده محصولات نرم افزاری،کتاب و آموزش های تخصصی فنی و مهندسی صنایع مکانیک برق الکترونیک معماری عمران شیمی مواد و مرتبط ...

کتاب آموزش علمی و عملی تحلیل اجزاء محدود درفرم دادن فلزات ورقکاریAutoForm با Sheet Metal Forming Processes

http://s5.picofile.com/file/8138305692/_Dorel_Banabic_Sheet_Metal_Forming_Processes_Con.jpgSheet Metal Forming Processes

نوشته دکتر دورل بانابیک ، در 350 صفحه تمام رنگی ، جدول و نمودار ، به زبان اصلی انگلیسی منتشر شده در سال 2010 درباره تحلیل به روش المان های محدود و کاربرد آن در نرم افزار اتوفرم می باشد. 

این کتاب فرآیند شبیه سازی مجازی از تولید صنعتی را به منظور افزایش عملکرد و راندمان توسعه داده است ؛ که یکی از بهترین و مهمترین روش های فعال و موثر در کاهش زمان و افزایش کیفیت محصول تولیدی می باشد. شبیه سازی عددی فرآیندهای شکل دهی فلز، به عنوان بخشی از فرآیند تولید مجازی و شبیه سازی شده سهم بسیار مهمی در کاهش زمان تولید یک محصول با آزمایش قبل از تولید و رفع سریع عیوب در محیط شبیه سازی شده دارد. روش اجزاء محدود به عنوان بیشترین و گسترده ترین روش در حال حاضر برای تحلیل شکل دهی ورق های فلزی ورقکاری در صنایع خودرو استفاده می شود. دقت برنامه های شبیه سازی صنعتی توسط مدل های اصلی و مدل های تشکیل منحنی ها و حدود مرزی آنها که در ساختار نرم افزار گنجانیده شده است تعیین و تایید می گردد. از توضیحات فوق ما می توانیم به رابطه بسیار مهم و قوی بین شبیه سازی تولید مجازی در صنعت به عنوان یک درک و مفهوم کلی از شناخت روش اجزاء محدود پی برده و به عنوان یک ابزار تجزیه وتحلیل عددی و قوانین اساسی آن در رسم نمودارها و منحنی های حدود تغییر شکل در فرآیند شکل دهی ورق های فلزی ورق کاری استفاده کنیم . در نتیجه در می یابیم درک مفهوم آن و مدلسازی آن ، منظور اجزاء محدود می باشد، در به وجود آوردن مدلی از واقعیت برای شبیه سازی و تحلیل بسیار مهم بلکه استراتژیک است.


این کتاب با ارائه نمونه هایی پژوهشی در زمینه شبیه سازی فرآیند شکل دهی فلز در ورقکاری ، شکل دهی ورقه های فلزی کاربرد صنایع خودرو در طول بیش از 20 سال توسط سه تیم بین المللی بسیار مفید است . مرکز تحقیقات شکل دهی فلزات در کرتا ، دانشگاه فنی و تکنولوژی رومانی ، شرکت اتوفورم AutoForm ، در زوریخ سوئیس ، شرکت خودرو سازی ولوو در سوئد بخشی از کمپانی ساب سوئد می باشد. در فصل اول در ارائه نمای کلی و مفهومی از انواع مختلف اجزاء محدود و روش های حل اجزاء محدود FE ، و سپس به مطالب کلی تخصصی و موارد مختلف استفاده آن در شکل دهی فلزات و بیشتر ورق های فلزی ، ورق کاری بدنه خودرو و ماشین آلات می پردازد.

این کتاب شامل چهار بخش ، فصل به صورت زیر است :

فصل اول : مدل سازی اجزاء محدود در فرآیند شکل دهی ورق های فلزی ورقکاری

فصل دوم : رفتار پلاستیک ، شکل پذیری ورق های فلزی

فصل سوم : میزان شکل پذیری ورق های فلزی ، روابط محاسباتی و کاربردی

فصل چهارم : شبیه سازی عددی از فراییند های شکل دهی ورق های فلزی ورق کاری


تاریخ ارسال: 12 شهریور 1393 ساعت 09:03 | نویسنده: مهندس درویشی | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد
option value=@descriptiondiv class= class=td class= @votePercent%صفحه قبلی